18 Niedziela zwykła

01 sierpnia

• Zmiana tajemnic różańcowych z intencją o boże błogosławieństwo w pracy dla naszych rolników /o dobrą pogodę i chleb/

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Zostało ono zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. Od strony militarnej było wymierzone przeciwko Niemcom, jednak jego głównym celem była próba ratowania powojennej suwerenności oraz niepodległości Polski, poprzez odtworzenie w stolicy legalnych władz państwowych, będących naturalną kontynuacją władz przedwojennych. W tym roku mija 77. lat od tego wydarzenia.

• Sierpień miesiącem trzeźwości

Msze święte :

Piątek 17.00 wolna intencja

Sobota 17.00 + Ewa Pluta w 2 rocznicę śmierci

09.00 Odwiedziny chorych

19 Niedziela zwykła

08 sierpnia

09.00 Dziękczynna w 1 rocznicę Urodzin Jagny Żygadło

10.30 w Wirowie wolna intencja

12.00 W pewnej intencji

Biuro Parafialne czynne w piątek

po Mszy świętej wieczornej

Za troskę o kościół dziękuję :

• W Wełtyniu rodzinie Pana Kamila Małysza. Proszę rodzinę Pana Leszka Jaremczuka.

• W Wirowie rodzinie Pani Grażyny Świtelskiej. Proszę rodzinę Pana Tadeusza Świtelskiego.

SZCZĘŚĆ BOŻE

Ks. Proboszcz