DOŻYNKOWA MSZA DZIĘKCZYNNA

DOŻYNKOWO DZIĘKCZYNNA MSZA ŚWIĘTA 12 WRZEŚNIA

WEŁTYŃ 12.00 – WIRÓW 10.30

Owoc ziemi i pracy człowieka, symbol życia i błogosławieństwa Bożego … Miejmy szacunek do chleba, niech nam on przypomina, jak wiele zawdzięczamy tej ziemi … Ile pracy, wysiłku oraz trudu wymaga zapewnienie tego chleba na codziennym stole. Tak, jak polskim zwyczajem jest dzielenie się bochnem dożynkowym, tak przez cały rok pamiętajmy, by dzielić się z tymi, którzy tego chleba potrzebują. Dlatego dzielmy się dobrocią i dla siebie nawzajem bądźmy „dobrymi jak chleb” … Drodzy rolnicy. ogrodnicy, sadownicy, hodowcy, pszczelarze …. To jest dzisiaj wasze święto, dzisiaj wy świętujecie, a my dzisiaj chylimy przed wami czoła, przed waszym wysiłkiem i wkładem w w „Wełtyńsko – Wirowską” ziemię. Dziękujemy Wam za produkowanie żywności … za to, jak dbacie o nasze wspólne dziedzictwo, o polską ziemię.

Życzymy Wam dużo zdrowia, wszystkiego dobrego … Szczęść Boże!

  • Przychodząc za tydzien do świątyni , przynieśmy własne chleby żniwne, warzywa, owoce i kwiaty, a wraz z nimi cały trud pracy, aby przez ręce Maryi dobremu Bogu wyrazić swój hołd wdzięczności za tegoroczne plony ziemi, postawcie je przy ołtarzu, aby prosić Boga o dalsze błogosławieństwo w pracy na roli i prowadzeniu gospodarstw /oczywiście potem zabierzemy poświęcone kosze do naszych domów/

                                             ZAPRASZAMY!

                                                                                                     ks. Proboszcz