WYTYCZNE NA WIELKI TYDZIEŃ

Wytyczne Prymasa Polski na Wielki Tydzień

25 marca 2021 | 20:00 |

Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał szczegółowe rozporządzenie dotyczące celebracji liturgii w Wielkim Tygodniu i podczas Triduum Paschalnego.

W związku z zaostrzeniem wymagań sanitarno-epidemiologicznych, wszystkich bardzo proszę o ich szczegółowe przestrzeganie i zawieszenie na drzwiach świątyń zaktualizowanej informacji dotyczącej liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii” – napisał Prymas Polski, przypominając jednocześnie o obowiązującej dyspensie od uczestniczenia w Mszach św. niedzielnych i świątecznych.

A OTO WYTYCZNE :

WIELKI CZWARTEK – W czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przy zachowaniu limitów.

WIELKI PIĄTEK : przy zachowaniu limitów.

WIELKA SOBOTA – przy zachowaniu limitów ; tradycyjnie błogosławienie pokarmów – zgodnie z wytycznymi Prymasa – może się odbyć jedynie na zewnątrz kościoła lub przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uroczyście pobłogosławić pokarmy /np. ojciec lub matka/

Po zakończeniu liturgii Wigilii Paschalnej lub w czasie Rezurekcji kapłan może wyjść z Najświętszym Sakramentem przed kościół i pobłogosławić parafię.