Odsłonięcie okien za ołtarzem głównym – kościół w Wełtyniu 13 grudnia 2023

Proboszcz ks. Benon Latus wraz ze Wspólnotą Parafialną w Wełtyniu, składa na ręce Pana Burmistrza Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna i Rady Gminy wyrazy uznania i podziękowania za sfinansowanie programu wstawienia okien w naszym kościele, za ołtarzem głównym. Koszt zrealizowanego planu to 40 tys. zł ; 30 tys. zł. ze strony Gminy Gryfino oraz wkład własny 10 tys. zł.

Kościół w Wełtyniu jest niewątpliwie naszą perłą i chlubą.

Ze względu na wiek – jest to jeden z najstarszych na Pomorzu Zachodnim kościołów / pierwsza wzmianka pochodzi z 1296r./ Kościół ten jest unikatowym, nie tylko w skali naszej gminy, ale również powiatu, a myślę, że i całego województwa. Jest też unikatowy w skali krajowej.

Kościół w Wełtyniu jest wpisany do rejestru zabytków I klasy.

Dzięki pozyskanym pieniądzom, udało się wstawić okna zaołtarzowe.

Pragnę również podziękować wszystkim, którzy pomagali przy zrealizowaniu przedsięwzięcia, a moim Parafianom za złożone ofiary na ten cel, jako wkład własny.

/Bóg zapłać wszystkim /

Ks. Benon i Parafianie