Homilie

Wkrótce niedziela

„Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

Bądź gotowy! Przygotuj się do rozważań

omilie

11 niedziela zwykła rok B

Tak mówi Pan Bóg: «Ja także wezmę wierzchołek z wysokiego cedru i zasadzę, z najwyższych jego pędów ułamię gałązkę i zasadzę ją na górze wyniosłej i wysokiej.

Wrzucone ziarno i ułamana gałązka

Przypowieść jest językiem dziecka. Przemawia do wyobraźni, aby poruszyć serce. Jezus chce dotrzeć do naszej głębi, właśnie tam, gdzie jest ukryta nasza niewiara, lęk przed miłością, paraliżująca nieśmiałość.

Właśnie tam, w dziecięcym sercu, w tym miejscu serca, gdzie nie mamy poczucia, że jesteśmy kimś i do czegoś doszliśmy, właśnie tam chce nasz

Kochany Bóg Ojciec chce powiedzieć: „Daję ci królestwo, daję ci moją miłość, daję ci prawdziwe życie”. I nie chce robić tego wyjątkowo….tylko dls kogoś.

Jest Siewcą, który chce siać codziennie dla Ciebie.. Do Ciebie należy to, byś codziennie to dobre ziarno przyjmował.

Cóż oznacza, że ziarno musi być wrzucone do ziemi, albo gałązka cedrowa oderwana od drzewa?

Może to, że kiedyś zostaniemy porzuceni przez ręce, które nas przytulały, albo oderwani od kochającej rodziny i porwani przez samotność.

Dla kogoś, dla kogo BÓG jest tylko BOZIĄ, oderwanie, wyrzucenie, opuszczenie to słowa koszmarne, gdyż poza tym światem nie wyobraża sobie szczęścia i może rzeczywiście bezpieczniej do niego jest mówić w przypowieściach.

Co wyrosło z Twojego spotkania z Bogiem?

Uschłe drzewo?

Jeśli drzewo twojego życia nie jest schronieniem dla nikogo i na dobrą sprawę nadaje się tylko na spalenie to Bóg – Siewca ma dla ciebie nowe ziarno swojego słowa: „Ja jestem Panem, który zieloność daje drzewu suchemu.

Ja, Pan, rzekłem i to uczynię”.

Skorzystaj z propozycji Pana. Amen