Parafialny Zespół „Caritas”

Co to jest PZC? PZC – Parafialny Zespół Caritas /Caritas znaczy dosłownie „miłość, szacunek”. W chrześcijaństwie to czynna miłość bliźniego wypływająca z miłości do Boga. To również nazwa znanej katolickiej organizacji charytatywnej /

PZC to grupa wolontariuszy, która w sposób systematyczny i zorganizowany jest bezpośrednio zaangażowana w działalność charytatywną w parafii. Ich zadaniem jest realizowanie inicjatyw stawianych przez Caritas Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz zadań pojawiających się w społeczności parafialnej. Wolontariusze PZC angażują się przede wszystkim w służbę chorym, ubogim, samotnym i niepełnosprawnym. Celem PZC jest zaspokajanie duchowych i materialnych potrzeb parafian wypływające z ewangelicznego przykazania miłości i mające na uwadze godność każdej osoby ludzkiej.

„Chrystus Rex” - Chrystus Królem

Adwentowy Dzień Skupienia Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas – Dom św. Józefa ul. Strzałowska 26A, Szczecin-Golęcino. Prowadzi ks. Andrzej Partika SAC, Dyrektor

Sobota 26.11.2022

9.30 Konferencja

10.15 Przerwa kawowa

11.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu – Sakrament Pokuty

12.00 Msza święta

13.00 Obiad

14.00 Konferencja – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 Spotkanie informacyjne z Księdzem Dyrektorem

„Świeca, która tworzy polską wigilię”.

Z uwagi na bardzo wysoki wzrost cen produkcji tegoroczne świece rozprowadzamy w cenie:

• mała świeca 9 zł
  • duża świeca z aplikacją 25 zł